Protipirátské organizace
Česká protipirátská unie (ČPU) se zabývá pouze ochranou autorského práva a práv souvisejících s právem autorským k audiovizuálním dílům a bojem proti jejich porušování v oblasti výroby, dovozu a šíření tedy tzv. filmovému pirátství.
MPA (Motion Picture Association) je asociace výrobců filmových děl sdružující hlavní hollywoodská filmová a podporující protipirátská programy na celém světě. MPA je členskou společností ČPU.
Pirátstvím v oblasti zvukových záznamů a audiovizuálních záznamů s hudebním obsahem (videoklipy, záznamy koncertů apod.) se zabývá Mezinárodní federace fonografického průmyslu tzv. IFPI-ČR.
Pirátstvím v oblasti počítačového softwaru se zabývá Business Software Alliance tzv. BSA a firma Software Security tzv. SWS, která se specializuje na herní software.
Německá protipirátská organizace GVU (Gesellschaft zur Verfolgung von Urheberrechtsverletzungen) spolupracuje s ČPU zejména na potírání pirátství na příhraničních tržnicích ovládaných prodejci vietnamské národnosti.
Rakouská protipirátská organizace VAP (Verein für Anti-Piraterie der Film- und Videobranche) se zabývá potíráním filmového pirátství v Rakousku.
Britská protipirátská organizace FACT (The Federation Against Copyright Theft)se zabývá potíráním filmového pirátství ve Velké Británii.
Nizozemská protipirátská organizace BREIN (Bescherming Rechten Entertainment Industrie Nederland) se zabývá potíráním pirátství v Nizozemí.
Italská protipirátská organizace FAPAV (Federazione Anti - Pirateria Audiovisiva) se zabývá poroblematikou pirátství v Itálii.